ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ
A BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA

Pripravujeme

Strana 1 / 9 listovanie: nasledujuca
„Denný divadelný tábor Za oponou 2018 v Bábkovom divadle Žilina!“

Aktualizácia: Všetky turnusy sú už plne obsadené - vypredané! Ďakujeme veľmi pekne, máme z toho veľkú radosť! Na tých, ktorým sa miesto už neušlo, sa budeme tešiť o rok. 

Nezisková organizácia Za oponou v spolupráci s Bábkovým divadlom Žilina si pre Vaše ratolesti pripravila opäť obrovskú maškrtu!

Prvý, druhý a tretí júlový týždeň sa v priestoroch Bábkového divadla Žilina bude konať už 4. ročník obľúbeného denného divadelného tábora Za oponou, ktorý je určený pre všetky deti od 7 do 14 rokov, ktoré majú radi rozprávky a bábkové divadlo!

Malých hercov čaká množstvo rozprávkových a tvorivých hier, bábok i prekvapení... Ako aj žilinskí bábkoherci, ktorí ich naučia vyrobiť si bábku, či dokonca jej vdýchnuť život!

Okrem tajných divadelných chodieb, ktoré vedú do zákulisia, sa môžu účastníci tábora tešiť na čarovnú divadelnú záhradu a v neposlednom rade javisko, na ktorom sa vždy v piatok o 16.30 hod. uskutoční slávnostná premiéra rozprávky, ktorú počas tábora vytvoria herci z Bábkového divadla Žilina spolu s deťmi.

Počet detí vo všetkých turnusoch je limitovaný, tak neváhajte príliš dlho a prihláste sa ešte dnes!

 

Bližšie informácie

Štvrtý ročník denného divadelného tábora Za oponou sa bude konať v troch turnusoch:

2. – 6. júla 2018 (tábor bude prebiehať i počas štátneho sviatku), 9. – 13. júla 2018  a  16. – 20. júla 2018 v čase od 7.30 hod. do 16.30 hod. v Bábkovom divadle Žilina, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina.

Účastnícky poplatok je 89 eur / 1 dieťa / 1 turnus

V cene je zahrnuté: odborné vedenie – herci z Bábkového divadla Žilina; skúšanie na profesionálnom javisku; materiál + materiál na výrobu bábok, ktoré si po ukončení tábora vezmú deti domov; pobyt na čerstvom vzduchu + hry v čarovnej divadelnej záhrade; celodenná strava - desiata, obed v reštaurácii, olovrant; celodenný pitný režim a množstvo prekvapení...

Časovo – tematický plán pre všetky turnusy

1.    deň – zoznamovacie a dramatické hry, tvorivé cvičenia, prehliadka priestorov divadla

2.         deň – výber rozprávky, rozbor témy, práca v skupinách, práca s textom

3.      deň – výroba bábok, práca s bábkou, práca na javisku (javisková reč, javiskový pohyb)

4.      deň – práca na javisku – tvorba div. predstavenia, výroba kostýmov, masiek a scény

5.         deň – výroba bulletinu a plagátu, generálka, divadelné líčenie, premiéra rozprávky

Spôsob prihlásenia - Vaše ratolesti môžete prihlásiť do 22. júna 2018 e-mailom na divadelnytaborzaoponou@gmail.com, v ktorom uvediete počet detí a konkrétny turnus (prípadne viacero). Na základe Vášho e-mailu Vám opätovne pošleme formulár – záväznú prihlášku. Po prijatí Vašej záväznej prihlášky Vám odošleme potvrdzujúci e-mail o akceptácii prihlášky spolu s číslom bankového účtu, na ktorý následne uhradíte účastnícky poplatok. Účastnícky poplatok musí byť uhradený taktiež najneskôr do 22. júna 2018. Počet detí vo všetkých turnusoch je limitovaný, tak neváhajte príliš dlho a prihláste sa ešte dnes!

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na spomínaný e-mail divadelnytaborzaoponou@gmail.com alebo na telefonicky – 0905 343 982 – Mgr. art. Petra Štorcelová, riaditeľka Za oponou n. o.

 

Zažite tábor plný bábok a rozprávok v Bábkovom divadle Žilina – tešíme sa na vás!

vložené 9. 4. 2018
„Apríl s BDŽ!“

Aj v mesiaci apríl bude s Bábkovým divadlom Žilina veselo a smiešne!

Okrem obľúbených Sobôt s rozprávkou tentokrát malých i veľkých rozveselí nedeľná  Najlepšia rozprávka o Červenej čiapočke, Škaredé káčatko či Zvedavý sloník, ktorého žilinskí bábkari zahrajú pre obrovský divácky záujem dve nedeľné popoludnia za sebou. Aj pre dospelých máme opäť čosi, čo zaručene pohladí oko, dušu i pošteklí bránice. Nechajte sa zhypnotizovať skupinou pouličných jasnovidcov i veštkýň z BDŽ a uvidíte Božskú komédiu - deväť kruhov pekla! Na spomínanú inscenáciu z pera Jakuba Nvotu sa môžete tešiť v rámci Cyklu večerné stredy pre dospelých.

A ešte jedna radostná správa na záver...

V spolupráci s neziskovou organizáciou Za oponou sa už po štvrtýkrát v priestoroch Bábkového divadla Žilina uskutoční obľúbený denný divadelný tábor Za oponou pre deti od 7 do 14 rokov, plný bábok a rozprávok, opäť v troch turnusoch! Konkrétne 2. - 6. júla 2018, 9. - 13. júla 2018 a 16. - 20. júla 2018. Účastnícky poplatok je 89 € / 1 dieťa / 1 turnus. Bližšie informácie, ako aj prihlášku, Vám radi poskytneme na divadelnytaborzaoponou@gmail.com.

 

Tešíme sa na Vás!

 

· 7. apríl 2018 o 10:00 hod.  Sobota s rozprávkou (hravé čítanie + tvorivé dielne v BDŽ )

· 8. apríl a 15. apríl 2018 o 16:00 hod.  Zvedavý sloník

· 18. apríl 2018 o 19:00 hod.  Božská komédia (Cyklus večerné stredy pre dospelých, 15+)

· 21. apríl 2018 o 10:00 hod.  Sobota s rozprávkou (hravé čítanie + tvorivé dielne v BDŽ )

· 22. apríl 2018 o 16:00 hod. Najlepšia rozprávka o Červenej čiapočke 

· 29. apríl 2018 o 16:00 hod.  Škaredé káčatko 

vložené 29. 3. 2018
„Trafená hus v Bábkovom divadle Žilina!“

Vedeli ste, že 21. marca je medzinárodný deň bábkarstva a bábkového divadla?

Veru tak! A žilinskí bábkari sa rozhodli oslavovať vo veľkom štýle – premiérou novej inscenácie Trafená hus!

 Okrem toho, že naša hus je trafená, je samá kosť a koža. Nemá priateľov a navyše je ešte aj nešťastná. Áno, je v depresii. A tak sa jedného dňa rozhodne, že najlepšie bude, keď skončí svoj nezmyselný husací život a nechá sa zožrať. Nebude to však také jednoduché...

Inscenácia Trafená hus, ktorá vznikla podľa bábkovej hry Bodaj to hus kopla! úspešnej poľskej dramatičky Marty Guśniowskej, sa s veľkou dávkou humoru dotýka tém ako hľadanie zmyslu života či šťastia, ktoré nás môže stretnúť, keď to najmenej čakáme. A žilinskí bábkari budú prví na Slovensku, ktorí Trafenej husi vdýchnu divadelný život.

 Slávnostná premiéra inscenácie, ktorej sa režijne zhostil Šimon Spišák, sa uskutoční v piatok 16. marca 2018 o 19:00 hod. (z dôvodu prebiehajúcich občianskych zhromaždení sme presunuli začiatok premiéry z pôvodnej 18:00 hod. na 19:00 hod.) v Bábkovom divadle Žilina.

Inscenáciu podporil Poľský inštitút v Bratislave.

 

Autor: Marta Guśniowska

Preklad: Marián Pecko

Dramaturgia: Petra Štorcelová

Výprava: Karel Czech

Hudba: Jindřich Čížek

Úprava a réžia: Šimon Spišák

 

Hrajú:  Jozef Abafi, Ján Demko, Barbora Juríčková, Bibiána Tarasovičová, Matej Valašík

 

Srdečne pozývame!

vložené 13. 3. 2018
„Neviete kam s Vašimi 2%?“

My vieme.

Sem s nimi!

Priatelia z neziskovej organizácie Za oponou nás podporili v minulej divadelnej sezóne. Konkrétne náš jubilejný 5. ročník festivalu Bábková Žilina 2017 a 11. ročník súťaže pôvodných dramatických textov pre deti a mládež Artúr 2017.

Z čoho máme úprimne veľkú radosť.  

A radi by sme podporili aj my ich.

A nielen preto.

Každoročne v lete totiž organizujú fantastický Divadelný tábor Za oponou v priestoroch nášho Bábkového divadla Žilina. Minulý rok zažilo tento výnimočný zážitok, plný bábok a rozprávok, až 105 detí!

A to všetko i vďaka Vám a Vašim 2%.

A môže tomu tak byť i tento rok.

Dôležité identifikačné údaje:

IČO - 45 744 262
Právna forma - Nezisková organizácia
Obchodné meno (názov) - Za oponou n. o.
Sídlo - Tolstého 1207/8, 010 01 Žilina, SR

 Každá podpora nielen poteší, ale aj výrazne pomôže.

Srdečne ďakujeme!

* o možnosti darovať dve percentá sa informujte u svojho zamestnávateľa, prípadne vyplňte daňové priznanie identifikačnými údajmi organizácie.

vložené 2. 3. 2018
„Oslavujte spolu s Bábkovým divadlom Žilina!“

Vedeli ste, že 21. marca je medzinárodný deň bábkarstva a bábkového divadla? 

Veru tak! A žilinskí bábkari sa rozhodli oslavovať celý mesiac a vo veľkom štýle – premiérou novej inscenácie, ako aj výnimočnou Večernou stredou pre dospelých a ich deti.

A predovšetkým s Vami, drahí diváci! 

So všetkými tými, ktorí zavítajú na populárne čítania a tvorivé dielne pod názvom Sobota s rozprávkou (prvá v kníhkupectve Artforum Žilina) alebo na tradičné nedeľné produkcie. Už teraz sa môžete tešiť na inscenáciu Akčantyrok, ktorá vznikla adaptáciou rovnomennej knihy od svetoznámeho spisovateľa pre deti i dospelých Roalda Dahla. Hovorí príbeh dvoch osamelých ľudí, ktorí žijú vedľa seba tak blízko a pritom tak ďaleko. Našťastie je plný skvelého plánu, korytnačiek a predovšetkým lásky. Ďalšie dve nedele budú patriť našej najnovšej inscenácii s nevšedným názvom – Trafená hus. 

Naša hus je samá kosť a koža. Nemá priateľov a navyše je ešte aj nešťastná. Áno, je v depresii. A tak sa jedného dňa rozhodne, že najlepšie bude, keď skončí svoj nezmyselný husací život a nechá sa zožrať. Nebude to však také jednoduché... Inscenácia Trafená hus, ktorá vznikla podľa bábkovej hry Bodaj to hus kopla! úspešnej poľskej dramatičky Marty Guśniowskej, sa s veľkou dávkou humoru dotýka tém ako hľadanie zmyslu života či šťastia, ktoré nás môže stretnúť, keď to najmenej čakáme. A žilinskí bábkari budú prví na Slovensku, ktorí Trafenej husi vdýchnu divadelný život. Slávnostná premiéra inscenácie, ktorej sa režijne zhostil Šimon Spišák, sa uskutoční v piatok 16. marca 2018 o 18:00 hod. v Bábkovom divadle Žilina. Inscenáciu podporil Poľský inštitút v Bratislave.

A čerešnička na záver – náš hosť – Bratislavské bábkové divadlo poteší malých i veľkých v rámci výnimočnej Večernej stredy pre dospelých a ich deti so svojím Deduškom. Deduško Slavomír mal už dávno zaľahnúť a lúštiť krížovky v domove dôchodcov. Namiesto toho sa zašil vo svojej dielničke a v spomienkach sa vracia k svojmu deduškovi. V jeho rukách sa predmety premieňajú na mestá, krajiny i ľudí a jeho vzor deduško Deduškovský ožíva pred jeho očami. Inscenácia Deduško, v réžii jedinečného slovinského režiséra Matiju Solce, hovorí o vzácnosti času, ktorý môže rodina stráviť pokope. 

Napríklad v divadle – v Bábkovom divadle Žilina.

 

Tak oslavujte spolu s nami. Srdečne pozývame!

 

• 4. marec 2018 o 16:00 hod.              Akčantyrok 

• 10. marec 2018 o 10:00 hod.           Sobota s rozprávkou  (hravé čítanie v Artforum Žilina) 

• 16. marec 2018 o 18:00 hod.            Trafená hus (premiéra) 

• 18. a 25. marec 2018 o 16:00 hod.    Trafená hus  

• 24. marec 2018 o 10:00 hod.           Sobota s rozprávkou (hravé čítanie + tvorivé dielne, sála BDŽ) 

• 28. marec 2018 o 18:00 hod.            Deduško (Večerná streda pre dospelých a ich deti, 6+, hosťuje Bratislavské bábkové divadlo, obmedzená kapacita – 80 miest!)  

vložené 26. 2. 2018
„Zasnežený február v Bábkovom divadle Žilina!“

Prvú nedeľu v mesiaci privítame na javisku Bábkového divadla Žilina zábavnú rozprávku pre staršie deti Romaldíno a Kamila, ktorá sa po dlhšej pauze vracia vo svojom pôvodnom obsadení a určite nadvihne kútiky nielen deťom, ale aj rodičom v hľadisku. Ide o príbeh Romaldína a jeho nevlastnej sestry Kamily, medzi ktorými preskočí iskra osudovej lásky. Na ceste k jej naplneniu však musia prekonať niekoľko náročných prekážok.

 

V programe budeme pokračovať obľúbenou inscenáciou pre všetky generácie, ktorá sa v našom divadle objaví vždy v zimnom období - výpravnou rozprávkou Perinbaba. Príbeh malého Jakubka, Alžbetky, Perinbaby a Zubatej je na doskách BDŽ za tie roky natoľko populárny, že si zaslúži rovno dvojnásobné nedeľné uvedenie. Aj napriek tomu kvôli obrovskému diváckemu záujmu odporúčame lístky zakúpiť v predpredaji, prípadne si ich aspoň vopred zarezervovať v divadle.

 

Bábkové divadlo Žilina sa vo februári predstaví aj na Stanici Žilina-Záriečie. Maličká, originálna škôlkohra v réžii Ľuba Piktora a v podaní skvelej Mirky Mravcovej vyrozpráva príbeh chlapca a jeho dedka, človeka s nekonvečným názorom na svet a s osobitým humorom. Posolstvo o nesentimentálnej láske a úcte k prírode, k zvieratám a stromom, s ktorými si občas dokážeme “sadnúť” väčšmi než s ľuďmi.

 

Posledný víkend v mesiaci uvedieme známu rozprávku H. CH. Andersena Škaredé káčatko. Citlivý príbeh o tom, aké je to byť “iný”, adaptoval a zrežíroval pre naše divadlo Šimon Spišák. Garantujeme skvelú zábavu, ale aj silné momenty, v ktorých exceluje výborné herecké obsadenie na čele s najčerstvejšou hereckou posilou súboru Maťom Valašíkom.

 

Február v BDŽ bude aj v znamení skúšania repertoárovej novinky. Práve spomínaný Šimon Spišák sa s rovnakým realizačným tímom, ako v prípade Škaredého káčatka, púšťa do nového projektu, ktorý vyvrcholí premiérou v piatok 16. marca. Divadelná hra, ktorá nesie názov Bodaj to hus kopla!, od úspešnej poľskej autorky Marty Guśniowskej, hovorí príbeh o nešťastnej husi, ktorá sa snaží presvedčiť ostatné zvieratká, aby ju zožrali. A ako iste tušíte, tie namiesto chutného obeda nakoniec v nešťastnej husi objavia niečo úplne iné.

 

Samozrejme, program bábkového divadla bude obsahovať aj všetky tradičné, obľúbené formáty. Tých najmenších čaká Sobota s rozprávkou v spolupráci s kníhkupectvom Artforum v Žiline, kde dvaja herci z divadla čítajú deťom súčasné knižné novinky a veľkých opäť Večerná streda pre dospelých. Tá bude tentokrát patriť vzácnym hosťom z Nového divadla z Nitry, ktorí prinesú svoj kabaret v réžii Jakuba Nvotu pod názvom 4 ženy na konci sveta. Skvelé herečky, zábavné pesničky a bravúrne dialógy, to všetko môžete vidieť iba na doskách BDŽ v stredu 28. februára o 19:00.

 

Nenechajte si s nami ujsť poriadnu dávku snehu a smiechu. Srdečne pozývame!

 

4. 2. 2018 o 16:00 hod.                      Romaldíno a Kamila (veková vhodnosť 6+)

10. 2. 2018 o 10:00 hod.                     Sobota s rozprávkou (tvorivé dielne a hravé čítanie, javisko BDŽ)

11. 2. 2018 o 16:00 hod.                    Perinbaba (6+)

17. 2. 2018 o 15:00 a 17:00 hod.       Môj dedko je čerešňa (4+, Stanica Žilina-Záriečie)

18. 2. 2018 o 16:00 hod                     Perinbaba (6+)

24. 2. 2018 o 10:00 hod.                     Sobota s rozprávkou (tvorivé dielne a hravé čítanie, javisko BDŽ)

25. 2. 2018 o 16:00 hod.                    Škaredé káčatko (5+)

 

28. 2. 2018 o 19:00 hod.                    4 ženy na konci sveta (15+, hosťuje Nové divadlo, Nitra)

vložené 31. 1. 2018
„Rozprávkový nový rok s Bábkovým divadlom Žilina!“

 

S Bábkovým divadlom Žilina bude v roku 2018 skutočne rozprávkovo!

 V mesiaci január okrem obľúbených Sobôt s rozprávkou – hravého čítania a tvorivých dielní pre najmenších v spolupráci s najlepším kníhkupectvom v Žiline Artforum, zavítajú do BDŽ i Hlbokomorské rozprávky – divadelná adaptácia knižného bestselleru Moniky Kompaníkovej o hlbokom priateľstve medzi rybou Bibou s polámanými zúbkami a hadom Radom, ktorému sa stále kazí lampáš... Ďalej malých i veľkých čaká veľa snehu a superhrdinov spolu s Klárou a 12 mesiačikmi, a napokon Zázračná baterka, ktorá plní sny a oživí takmer čokoľvek!

 

V rámci cyklu Večerné stredy pre dospelých sa môžu diváci tešiť na jedinečného Tracyho tigra v podaní žilinských bábkarov. Divadelná adaptácia kultovej novely Williama Saroyana o káve, tigrovi, ktorý je čierny panter, a predovšetkým láske, zaručene pohladí oko i dušu...

Tak štrngnite si s nami so šálkou kávy na nový rok v BDŽ. Srdečne pozývame.

 

A taktiež Vám zo srdca prajeme, aby sa Vám plnili sny. A aby ste sa rozprávkovo cítili po celý rok! (Ideálne – v našej spoločnosti.)

 

  • 13. januára 2018 o 10:00 hod.- Sobota s rozprávkou  (hravé čítanie a tvorivé dielne)
  • 14. januára 2018 o 16:00 hod. - Hlbokomorské rozprávky
  • 17. januára 2018 o 19:00 hod. - Tracyho tiger (Cyklus Večerné stredy pre dospelých, veková vhodnosť 12+)
  • 21. januára 2018 o 16:00 hod. - Klára a 12 mesiačikov
  • 27. januára 2018 o 10:00 hod. - Sobota s rozprávkou (hravé čítanie a tvorivé dielne)
  • 28. januára 2018 o 16:00 hod. - Zázračná baterka  

 

vložené 3. 1. 2018
„Štedrý mesiac s Bábkovým divadlom Žilina“

Či už ste celý rok poslúchali alebo aj nie, Bábkové divadlo Žilina má pre Vás v decembri pripravené skvelé darčeky!

 

Ako to už koncom roka u nás býva, strávime ho v spoločnosti troch dôležitých postáv – Mikuláša, Anjela a Čerta. Decembrový program pre verejnosť odštartujeme mikulášskym predstavením Škaredé káčatko. V rámci nedeľných predstavení sa vydáme taktiež na cestu Z rozprávky do rozprávky, na konci ktorej nás bude čakať veľké prekvapenie...

 

Sme nesmierne radi, že naša Sobota s rozprávkou v spolupráci s Artforum Žilina neustále získava tak pozitívne ohlasy. Rozhodne nebude chýbať ani v decembrovom programe. Jedna nová knižka, dvaja čítajúci herci a veľa dobre stráveného času – tentokrát priamo v kníhkupectve Artforum na Mariánskom námestí v Žiline.

 

Ten pravý vianočný darček pre staršieho diváka dorazí s poslednou Večernou stredou pre dospelých v tomto roku. Nesmierne populárna inscenácia Othello alebo Škrtič benátsky v réžii Jakuba Nvotu, ktorá v našom divadle odštartovala populárne „pouličné“ komédie v obsadení Žilinskej divadelnej brigády, tentokrát aj s hosťujúcim autorom a režisérom v postave Rozprávača, je tým najlepším vyvrcholením roku 2017.

 

A tak, drahí diváci a priatelia nášho „bábkača“, ďakujeme za všetky Vaše potlesky, úsmevy i návštevy v roku 2017 a prajeme Vám zázračný rok 2018! Veríme, že aj v našej spoločnosti.

To bude ten najkrajší darček pre nás. 

vložené 22. 11. 2017
„Výberové konanie“

Bábkové divadlo Žilina vyhlasuje výberové konanie na pracovnú pozíciu – organizačný pracovník. Požiadavky: vysokoškolské vzdelanie (aj 1.stupeň).

Druh pracovného pomeru: hlavný pracovný pomer. Životopis spolu so žiadosťou o prijatie zasielajte do 16. novembra 2017 aj emailom na sekretariatbdza@vuczilina.sk, poštou na adresu - Bábkové divadlo Žilina, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina alebo aj osobne.

Výberové konanie sa uskutoční 20.11.2017 o 10,00 hod v budove BDŽ.

vložené 6. 11. 2017
„Hlbokomorské rozprávky na javisku Bábkového divadla Žilina!“
Kto by nepoznal výnimočnú rozprávkovú knižku od známej slovenskej spisovateľky Moniky Kompaníkovej, ktorá rozpráva príbeh z hlbín mora, o rybe Bibe s polámanými zubamia hadovi Radovi, ktorému sa stále kazí lampáš?Tento súčasný a nesmierne populárny knižný titul pre deti, ovenčený množstvom cien, sa rozhodlo Bábkové divadlo Žilina inscenovať a tak sa malí i veľkí môžu tešiť na jeho prvéjaviskové uvedenie!Veľkolepá premiéra inscenácie Hlbokomorské rozprávky sa uskutoční v sobotu 18. novembra 2017 o 18:00 hod. v BDŽ, pri príležitosti podujatia Noc divadiel 2017. V originálnej réžii ZojiZupkovej, s tónmi vynikajúceho slovenského hudobníka Andreja Šebana, sa dotknú každého, kto chce spoznať nielen hlbokomorský svet, ale predovšetkým silu skutočného, hlbokéhopriateľstva. Ako aj to, aká dôležitá je pomoc druhým a schopnosť vyrovnať sa s handicapom.Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.O Váš nekonečne príjemný zážitok sa postará aj malé prekvapenie pred samotnou premiérou.Pri príležitosti ôsmeho ročníka podujatia Noc divadiel 2017, ktorého heslo znie S divadlomdo nekonočna, sa vo foyeri divadla totiž odohrá i prezentácia workshopu na tému výrobamasiek, ktorý budú viesť poľskí lektori. Viac na www.nocdivadiel.sk .Ďalej na Vás v mesiaci november čakajú obľúbené Soboty s rozprávkou (prvá v čarovnompriestore kníhkupectva Artforum na Mariánskom námestí), tradičné nedeľné predstavenia preverejnosť (tradične vypredané, preto odporúčame zakúpiť lístky online cez predpredaj.sk),ako aj Cyklus večerné stredy pre dospelých, v rámci ktorého sa Vám predstaví hosťujúceTúlavé divadlo so svojím Storočím humoru, ktoré je stopercentnou zárukou tej pravej zábavy!A koncert Katky Koščovej a Geišbergovcov jednoznačne pohladí dušu.Tak vypnite telky, vylezte spod deky a nechajte sa v novembri zahriať Bábkovým divadlomŽilina!
vložené 3. 11. 2017
Strana 1 / 9 nasledujuca
 
verzia pre staršie prehliadače | BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA © 2007