ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ
A BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA

Pripravujeme

Strana 2 / 9 listovanie: predchadzajuca nasledujuca
„Štedrý mesiac s Bábkovým divadlom Žilina“

Či už ste celý rok poslúchali alebo aj nie, Bábkové divadlo Žilina má pre Vás v decembri pripravené skvelé darčeky!

 

Ako to už koncom roka u nás býva, strávime ho v spoločnosti troch dôležitých postáv – Mikuláša, Anjela a Čerta. Decembrový program pre verejnosť odštartujeme mikulášskym predstavením Škaredé káčatko. V rámci nedeľných predstavení sa vydáme taktiež na cestu Z rozprávky do rozprávky, na konci ktorej nás bude čakať veľké prekvapenie...

 

Sme nesmierne radi, že naša Sobota s rozprávkou v spolupráci s Artforum Žilina neustále získava tak pozitívne ohlasy. Rozhodne nebude chýbať ani v decembrovom programe. Jedna nová knižka, dvaja čítajúci herci a veľa dobre stráveného času – tentokrát priamo v kníhkupectve Artforum na Mariánskom námestí v Žiline.

 

Ten pravý vianočný darček pre staršieho diváka dorazí s poslednou Večernou stredou pre dospelých v tomto roku. Nesmierne populárna inscenácia Othello alebo Škrtič benátsky v réžii Jakuba Nvotu, ktorá v našom divadle odštartovala populárne „pouličné“ komédie v obsadení Žilinskej divadelnej brigády, tentokrát aj s hosťujúcim autorom a režisérom v postave Rozprávača, je tým najlepším vyvrcholením roku 2017.

 

A tak, drahí diváci a priatelia nášho „bábkača“, ďakujeme za všetky Vaše potlesky, úsmevy i návštevy v roku 2017 a prajeme Vám zázračný rok 2018! Veríme, že aj v našej spoločnosti.

To bude ten najkrajší darček pre nás. 

vložené 22. 11. 2017
„Výberové konanie“

Bábkové divadlo Žilina vyhlasuje výberové konanie na pracovnú pozíciu – organizačný pracovník. Požiadavky: vysokoškolské vzdelanie (aj 1.stupeň).

Druh pracovného pomeru: hlavný pracovný pomer. Životopis spolu so žiadosťou o prijatie zasielajte do 16. novembra 2017 aj emailom na sekretariatbdza@vuczilina.sk, poštou na adresu - Bábkové divadlo Žilina, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina alebo aj osobne.

Výberové konanie sa uskutoční 20.11.2017 o 10,00 hod v budove BDŽ.

vložené 6. 11. 2017
„Hlbokomorské rozprávky na javisku Bábkového divadla Žilina!“
Kto by nepoznal výnimočnú rozprávkovú knižku od známej slovenskej spisovateľky Moniky Kompaníkovej, ktorá rozpráva príbeh z hlbín mora, o rybe Bibe s polámanými zubamia hadovi Radovi, ktorému sa stále kazí lampáš?Tento súčasný a nesmierne populárny knižný titul pre deti, ovenčený množstvom cien, sa rozhodlo Bábkové divadlo Žilina inscenovať a tak sa malí i veľkí môžu tešiť na jeho prvéjaviskové uvedenie!Veľkolepá premiéra inscenácie Hlbokomorské rozprávky sa uskutoční v sobotu 18. novembra 2017 o 18:00 hod. v BDŽ, pri príležitosti podujatia Noc divadiel 2017. V originálnej réžii ZojiZupkovej, s tónmi vynikajúceho slovenského hudobníka Andreja Šebana, sa dotknú každého, kto chce spoznať nielen hlbokomorský svet, ale predovšetkým silu skutočného, hlbokéhopriateľstva. Ako aj to, aká dôležitá je pomoc druhým a schopnosť vyrovnať sa s handicapom.Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.O Váš nekonečne príjemný zážitok sa postará aj malé prekvapenie pred samotnou premiérou.Pri príležitosti ôsmeho ročníka podujatia Noc divadiel 2017, ktorého heslo znie S divadlomdo nekonočna, sa vo foyeri divadla totiž odohrá i prezentácia workshopu na tému výrobamasiek, ktorý budú viesť poľskí lektori. Viac na www.nocdivadiel.sk .Ďalej na Vás v mesiaci november čakajú obľúbené Soboty s rozprávkou (prvá v čarovnompriestore kníhkupectva Artforum na Mariánskom námestí), tradičné nedeľné predstavenia preverejnosť (tradične vypredané, preto odporúčame zakúpiť lístky online cez predpredaj.sk),ako aj Cyklus večerné stredy pre dospelých, v rámci ktorého sa Vám predstaví hosťujúceTúlavé divadlo so svojím Storočím humoru, ktoré je stopercentnou zárukou tej pravej zábavy!A koncert Katky Koščovej a Geišbergovcov jednoznačne pohladí dušu.Tak vypnite telky, vylezte spod deky a nechajte sa v novembri zahriať Bábkovým divadlomŽilina!
vložené 3. 11. 2017
„Žilinskí bábkari oslnili nielen bulharskú Varnu, ale i Japonsko!“

 

Prvý októbrový týždeň sa Bábkové divadlo Žilina vydalo na divadelnú plavbu s cieľovou stanicou Varna, Bulharsko, kde sa konal 17. Ročník medzinárodného bábkového festivalu Zlatý delfín. Deväťnásťčlenná posádka žilinských bábkarov prezentovala slovenské bábkarské umenie, ako jediná zo Slovenska, s inscenáciou Zvedavý sloník. Tohto jedinečného festivalu sa zúčastnili i bábkari z celého sveta (Srbsko, Grécko, Španielsko, Taiwan, Česká republika) vrátane bulharských, ktorí spolu odohrali 18 predstavení.

Žilinský populárny i kritikou oceňovaný Zvedavý sloník, ktorý je oslavou detskej zvedavosti, je výnimočný predovšetkým presnou animáciou, ako i originálnou scénografickou zložkou. Inscenácia, ktorej sa režijne zhostil Peter Palik, už získala viaceré významné ocenenia - Dosky 2015 v kategórii Najlepší kostým (spomínaná originálna výprava výtvarníčky Evy Farkašovej) a v roku 2016 Cenu za inováciu v umení na 5. ročníku medzinárodného bábkového festivalu „Golden Magnolia“ v Šanghaji v Čínskej ľudovej republike.

Na medzinárodnom bábkovom festivale Zlatý delfín vo Varne Zvedavý sloník oslnil domáce i medzinárodné publikum a zaznamenal výrazne pozitívne ohlasy zo strany širokej verejnosti, ako aj odbornej kritiky. „Váš Zvedavý sloník bol tak živý... Mala som pocit, že som skutočne v Afrike. Zaľúbila som sa do Vašej inscenácie, je fantastická!“ - reagovala po vzhliadnutí Tamiko Onagi, prezidentka japonskej UNIMY, špeciálny hosť festivalu. Ktovie, možno čoskoro budú žilinskí bábkari reprezentovať Slovenskú republiku i v japonskom Tokiu... Nechajme sa prekvapiť! Každopádne, v bulharskej Varne Zvedavý sloník zasvietil, a to i vďaka podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia!

vložené 19. 10. 2017
„Najbližšie nedeľné predstavenie až 15.10.2017“

Vážení diváci.

Z dôvodu účasti Bábkového divadla Žilina na medzinárodnom festivale v Bulharsku sa najbližšie predstavenie pre verejnosť bude hrať až 15.10.2017 o 16:00. 

Za pochopenie ďakujeme.  

vložené 2. 10. 2017
„Farebný október s Bábkovým divadlom Žilina!“

Vedeli ste, že voňavo a farebne môže byť aj v divadle?

Veru môže. A ešteže ako!

Nech sa páči, srdečne pozývame do Bábkového divadla Žilina na šálku lahodnej kávy a kus dobrého divadla!

V mesiaci október Vás a Vaše ratolesti opäť čakajú tradičné Soboty s rozprávkou v spolupráci s najlepším kníhkupectvom v meste – Artforum Žilina. Už teraz sa môžete tešiť na nové knižky, ktoré pre Vás budú čítať dvaja žilinskí bábkoherci, nové príbehy i nové zážitky! A obľúbená čerešnička na záver - 20%  zľava na nákup čítanej knižky v deň jej čítania. Taktiež v rámci nedeľných predstavení pre verejnosť do BDŽ zavíta Zvedavý sloník, Škaredé káčatko i Najlepšia rozprávka o Červenej čiapočke, ktorí malým i veľkým prinesú množstvo farebných divadelných zážitkov. Z Cyklu večerné stredy pre dospelých máme opäť čosi, čo zaručene pohladí oko i dušu mladým a dospelým. Tracyho tiger! Divadelná adaptácia kultovej novely od Williama Saroyana o káve, tigrovi, ktorý je čierny panter, a predovšetkým láske... Zažite farebný október s nami – bude skutočne príjemne! PS: Bábkové divadlo Žilina bude 1. – 8. októbra 2017 s  inscenáciou Zvedavý sloník reprezentovať Žilinský samosprávny kraj a Slovenskú republiku na 17. ročníku medzinárodného bábkového festivalu Zlatý delfín vo Varne v Bulharsku. Držte nám päste.
vložené 28. 9. 2017
„ ZVUKÁR - OSVETĽOVAČ“

Bábkové divadlo Žilina, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina, vyhlasuje výberové konanie na pracovnú pozíciu zvukár - osvetľovač. Požiadavky: vzdelanie - stredné odborné s maturitou a vyhláškou s paragrafom 21 (samostatný elektrikár) – vítaný absolvent SOUE.

Druh pracovného pomeru: hlavný pracovný pomer.

Životopis spolu so žiadosťou o prijatie do zamestnania zasielajte do 18. septembra 2017 emailom na - sekretariatbdza@vuczilina.sk alebo poštou na adresu - Bábkové divadlo Žilina, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina.

vložené 5. 9. 2017
„Nová sezóna v Bábkovom divadle Žilina sľubuje skvelé zážitky!“

Je to už 67 rokov, čo sa skupina ochotníkov okolo žilinského bábkara Teodora Zvaru rozhodla založiť prvé profesionálne bábkové divadlo na Slovenku, neskôr pomenované ako Bábkové divadlo Žilina. Bolo to prvého septembra 1950 a odvtedy vyrástlo niekoľko generácií, vymenilo sa viacero riaditeľov, desiatky hercov a kopec zamestnancov, avšak jedno sa za tie roky nezmenilo – ten dobrodružný pocit, keď sa niečo nové začína...

 

V našej novej sezóne – divadelnej sezóne 2017/2018 sa môžete opäť tešiť na tradičnú Sobotu s rozprávkou v spolupráci so žilinským kníhkupectvom Artforum ako obľúbený program pre deti a rodičov, počas ktorého môžete spolu s dvomi čítajúcimi hercami objaviť inšpiratívnu súčasnú literatúru pre deti a mládež. Ďalej Cyklus večerné stredy pre dospelých, v rámci ktorých uvedieme večerný program nielen z vlastného repertoáru, ale aj výber toho najlepšieho z iných divadiel

a samozrejme klasické Nedeľné predstavenia pre verejnosť, ktoré spríjemnia počas celej sezóny Vaše víkendové popoludnia pravidelne o 16:00 hod.

 

Už prvú septembrovú nedeľu nás čaká najnovšia rozprávka v réžii Šimona Spišáka Škaredé káčatko, ktorá sa stáva jednou z najobľúbenejších produkcií v našom divadle a určite ju vďaka improvizácii hercov odporúčame vidieť aj viackrát. Nasledovať bude rozprávka pre deti o ľuďoch, skvelom pláne, armáde korytnačiek a láske s názvom Akčantyrok. Geniálna predloha majstra Roalda Dahla a čarovná réžia Kataríny Aulitisovej je zárukou dobre stráveného času aj s tými najmenšími. Poslednou nedeľnou produkciou v septembri bude Zázračná baterka v réžii Zoji Zupkovej. Ferko a jeho neobyčajné príhody so zázračnou baterkou, ktorá oživí obyčajné veci, príde nielen pred žilinské publikum, ale zavíta aj do českého mesta Tábor na knižný festival Tabook.

 

A čo by to bolo za novú sezónu, keby nepriniesla aj novinky?! Od začiatku mesiaca začíname tvoriť veľkú inscenáciu s názvom Hlbokomorské rozprávky, ktorá vzniká podľa knižnej predlohy Moniky Kompaníkovej z vydavateľstva Artforum. Silný príbeh priateľstva a dobrodružstiev ryby Biby

a hada Rada z morského dna získal už množstvo ocenení a my sa nesmierne tešíme, že jeho javiskové uvedenie prinášame ako úplne prví. Réžia Zoji Zupkovej a hudba Andreja Šebana sľubujú nezabudnuteľný audio-vizuálny zážitok pre všetky vekové kategórie. Premiéra sa uskutoční v mesiaci november.

           

Navštívte Bábkové divadlo Žilina počas novej sezóny a zažite, čo ste ešte nezažili! Bude naozaj skvelo!  

vložené 5. 9. 2017
„Predpredaj vstupeniek na mesiac september je spustený“

 

Vážení diváci :)

Vstupenky na nedeľné predstavenia pre verejnosť v mesiaci september je spustený.

Vstupenky si môžete zakúpiť na : https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/8641/babkove-divadlo-zilina

alebo na predajných miestach predpredaj.sk 

Pokladňa divadla bude otvorená od 4. septembra 2017 / PO - Pi od 8:00 - 15:30 a hodinu pred začiatkom predstavenia /   

 

 

vložené 3. 8. 2017
„OZNAM“

Milí diváci :)

Ďakujeme Vám za prejavenú priazeň v sezóne 2016/2017 a tešíme sa na Vás v tej nadchádzajúcej. 

Vstupenky na septembrové verejné predstavenia si budete môcť zakúpiť online v sieti www.predpredaj.sk v druhej polovici augusta.

Pokladňa divadla bude otvorená od 4.9.2017  

vložené 28. 6. 2017
Strana 2 / 9 predchadzajuca nasledujuca
 
verzia pre staršie prehliadače | BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA © 2007