ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ
A BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA

Repertoár BDŽ

Kata dcéra kata

Lokálna žilinská fraška

Každé mesto má svoje tajomstvá, príbehy a legendy. Hovoria o nich pamätníci, rozprávajú ich rozprávači, a mnohé sú zapísané aj v mestských archívoch. Viažu sa k rôznym miestam mesta – k  budovám, hradbám, námestiam, katakombám alebo úzkym uličkám. Svoje legendy má aj mesto Žilina. Tie, ktoré hovoria o žilinskom katovi sa stali inšpiráciou pre pouličné divadlo s názvom Kata dcéra kata.

Príbeh sa motá okolo zákerného kastelána z Budatínskeho zámku, ktorý si robí zálusk na slúžku radného pána. Tá však miluje mladého kováča.  Kastelán sa chce krásnej slúžky zmocniť za každú cenu, preto sa všemožne snaží prekaziť ich lásku. Niť príbehu nás zavedie až na popravisko, ktorému vládne mestský kat. Aj vďaka nemu sa nakoniec podarí rozťať uzol zamotaného príbehu ľudskej lásky, vášne a  závisti.

Inscenácia v réžii Jakuba Nvotu opäť prináša na slovenské námestia a ulice komédiu plnú humoru, paródie a  vtipu, ktorá zaručene pobaví široké vrstvy divákov.

 

Dramaturgia: Peter Palik

Pohybová spolupráca: Petr Nůsek

Scéna a kostýmy: Miro Daubrava, Jaro Daubrava

Hudba: Peter Vaňouček

Scenár a réžia: Jakub Nvota

Hrajú: Michal Németh, Ján Demko, Anna Homolka - Čitbajová, Juraj Tabaček a.h., Jana Eliášová, Bibiana Tarasovičová, Peter Vaňouček a.h., Štefan Špirec a.h.

 

 
verzia pre staršie prehliadače | BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA © 2007