ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ
A BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA

Repertoár BDŽ

Denný divadelný tábor Za oponou v Bábkovom divadle Žilina!

Nezisková organizácia Za oponou v spolupráci s Bábkovým divadlom Žilina si pre Vaše ratolesti pripravila opäť obrovskú maškrtu! 

Prvý, druhý a tretí júlový týždeň sa v priestoroch Bábkového divadla Žilina bude konať už 4. ročník obľúbeného denného divadelného tábora Za oponou, ktorý je určený pre všetky deti od 7 do 14 rokov, ktoré majú radi rozprávky a bábkové divadlo!

Malých hercov čaká množstvo rozprávkových a tvorivých hier, bábok i prekvapení... Ako aj žilinskí bábkoherci, ktorí ich naučia vyrobiť si bábku, či dokonca jej vdýchnuť život! 

Okrem tajných divadelných chodieb, ktoré vedú do zákulisia, sa môžu účastníci tábora tešiť na čarovnú divadelnú záhradu a v neposlednom rade javisko, na ktorom sa vždy v piatok o 16.30 hod. uskutoční slávnostná premiéra rozprávky, ktorú počas tábora vytvoria herci z Bábkového divadla Žilina spolu s deťmi.

Počet detí vo všetkých turnusoch je limitovaný, tak neváhajte príliš dlho a prihláste sa ešte dnes!

 

Bližšie informácie 

Štvrtý ročník denného divadelného tábora Za oponou sa bude konať v troch turnusoch: 

2. – 6. júla 2018 (tábor bude prebiehať i počas štátneho sviatku), 9. – 13. júla 2018         a  16. – 20. júla 2018 v čase od 7.30 hod. do 16.30 hod. v Bábkovom divadle Žilina, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina. 

Účastnícky poplatok je 89 eur / 1 dieťa / 1 turnus

V cene je zahrnuté: odborné vedenie – herci z Bábkového divadla Žilina; skúšanie na profesionálnom javisku; materiál + materiál na výrobu bábok, ktoré si po ukončení tábora vezmú deti domov; pobyt na čerstvom vzduchu + hry v čarovnej divadelnej záhrade; celodenná strava - desiata, obed v reštaurácii, olovrant; celodenný pitný režim a množstvo prekvapení... 

Časovo – tematický plán pre všetky turnusy

1. deň – zoznamovacie a dramatické hry, tvorivé cvičenia, prehliadka priestorov divadla

2. deň – výber rozprávky, rozbor témy, práca v skupinách, práca s textom

3. deň – výroba bábok, práca s bábkou, práca na javisku (javisková reč, javiskový pohyb)

4. deň – práca na javisku – tvorba div. predstavenia, výroba kostýmov, masiek a scény 

5. deň – výroba bulletinu a plagátu, generálka, divadelné líčenie, premiéra rozprávky

Spôsob prihlásenia - Vaše ratolesti môžete prihlásiť do 22. júna 2018 e-mailom na divadelnytaborzaoponou@gmail.com, v ktorom uvediete počet detí a konkrétny turnus (prípadne viacero). Na základe Vášho e-mailu Vám opätovne pošleme formulár – záväznú prihlášku. Po prijatí Vašej záväznej prihlášky Vám odošleme potvrdzujúci e-mail o akceptácii prihlášky spolu s číslom bankového účtu, na ktorý následne uhradíte účastnícky poplatok. Účastnícky poplatok musí byť uhradený taktiež najneskôr do 22. júna 2018. Počet detí vo všetkých turnusoch je limitovaný, tak neváhajte príliš dlho a prihláste sa ešte dnes!

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na spomínaný e-mail divadelnytaborzaoponou@gmail.com alebo na telefonicky – 0905 343 982 – Mgr. art. Petra Štorcelová, riaditeľka Za oponou n. o. 

 

Zažite tábor plný bábok a rozprávok v Bábkovom divadle Žilina – tešíme sa na vás! 

 

 
verzia pre staršie prehliadače | BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA © 2007